Šio tinklalapio tikslas - supažindinti žmones, kurie niekad negirdėjo apie intro ar demo, su DemoScena ir kai kuriais demo bei intro raidos aspektais.

Kas yra demo?

demo - tai kompiuterinė programa, kuri rodo kelių minučių ilgio kompiuterinės grafikos, garso, muzikos ir teksto mišinį. Demo programos yra šiuolaikinio kompiuterinio meno šaka. Jos supina matematiką, programavimą, grafiką, eksperimentinę muziką, dizainą ir kūrybiškumą į nepaprastą vaizdo ir garso derinį. Demo yra šiek tiek panašu elektroninės muzikos vaizdo klipus; pagrindinis skirtumas yra tai, kad kiekvienas kadras yra generuojamas realiu laiku. Demo yra skirta nustebinti žiūrovą, parodyti autorių kūrybišką vaizdo ir garso kūrimo kompiuteryje galimybių išnaudojimą. Kūrėjai dažniausiai yra jauni Europos programuotojai, dailininkai/dizaineriai/modeliuotojai ir elektroninės muzikos kūrėjai. Demo yra skirtos demo simpoziumams ir konkursams ("demo parties"), kurie vyksta įvairiose Europos šalyse. Demo yra nekomerciniai produktai, juos galima parsisiųsti iš Interneto nemokamai.

Daugiau galite paskaityti apie skyrelyje.

demo.scene.lt puslapį tvarko, prižiūri ir atnaujina Nesnausk! grupės nariai.

RSS: apžvalgos, naujienos

Naujienos

Lietuviška demoscena gyva!
2007 | 05 | 03

Lietuviai pradėjo kepti demkes :) Lietuviška demo somnium iš 2006 text mode demo competition.


Vėlykos? Jėzus? Fotikas? Dar kas nors?
2007 | 04 | 09

Dar viena lietuviška demo: Nesnausk! - Zenit užėmusi antrą vietą The Gathering combined demo kategorijoje. Prie šito reiktų pridurt, kad ReJ ir vėl su TBL padarė demo, o imbusy gavo break though performance scene.org apdovanojimą.


Veiksmo trūkumas?
2007 | 02 | 25

Hm... praėjo pusė metų. Kas nors ivyko? Lygtais. ReJ'us su The Black Lotus padarė Amiga demo praeitų metų Assembly, kuri užemė 1ą vietą (imbusy demo iš assembly mes jau spėjome apžvelgti). Kas nors vyksta? Lygtais. ReJ'us vėl daro demo Breakpoint'ui su TBL'ais, o OneHalf'as bandys pristatyti savo ilgai darytą demo per Gathering. Dar kas nors? Žinoma - 1995 apžvalga pagal imbusy.


Chaoso teorija
2006 | 08 | 24

Be jokių didelių įžangų - chaoso teorija 64 kilobaituose.